poniedziałek, 21 stycznia 2019

Dzień Babci

Dziś Dzień Babci. Gdziekolwiek się obrócisz, włączysz radio lub telewizję, słyszysz o tym, jak wyjątkową i wspaniałą postacią jest babcia dla wnuków. Ale czy naprawdę? Czy zawsze?

Nie.

Jeśli masz narcystyczną matkę, stanie się ona narcystyczną babcią. Na pewno.

One się nie zmieniają.

Nie licz na to, że dojrzała, że zrozumiała, że nie zrobiłaby własnym wnukom krzywdy. Dlaczego właściwie nie miałaby tego nie robić, skoro krzywdziła własne dziecko? Jest starsza, sprytniejsza i często - jak to u narcyzów z wiekiem - bardziej podła. Stąd też jej metody opresji wobec Twoich dzieci (i Ciebie, bo przez Twoje dzieci ona może znowu dokuczyć Tobie) będą subtelniejsze i bardziej zawoalowane, niż w czasach, kiedy krzywdziła Ciebie. Dysponuje też większym arsenałem środków, bo relacja babcia-wnuki to najbardziej idealizowany rodzinny związek w społeczeństwie i w związku z tym podlegający mniejszej kontroli społecznej.
Możesz się bronić. Możesz i powinnaś bronić swoich dzieci przed toksyczną relacją.
Więcej o tym w postach oznaczonych etykietą narcystyczna babcia, proponuję lekturę rozpocząć od tego postu.1 komentarz:

  1. Witam, Moze troche nie na temat. Mialam dzis dziwny sen. Moja matka spotykala sie z moim bylym chlopakiem. To stary zwiazek, 10 lat temu. Nie mniej, moja matka tego chlopaka nie lubila i najezdzala na niego. On tez jej nie lubil. Kilka lat temu chciala sie do niego zglosic zeby jej wypelnil pit (on sie tym zajmuje). Nie wiem skad ten sen poniewaz nigdy mi sie nie ani ona ani on. Co to Moze oznaczac?

    OdpowiedzUsuń

Z uwagi na tematykę bloga i konieczność chronienia jego Czytelniczek i Czytelników przed emocjonalnymi nadużyciami, wszystkie komentarze będą moderowane.